#22 یادگرفتن تنظیمات نقشه سایت دستگاه لیزر در پلاگین Yoast SEO

دستگاه های لیزر از قابلیت های عالی باطن تولید در افزونه Yoast کارایی نقشه وب سایت XML است . این آیتم برای موتورهای جستجو دستگاه لیزر هم مفیده چون به اون ها یاری می کنه لیست کاملی از صفحه های رو برای خزش پیدا کنن .

اون ها ناچار نیستن هر صفحه رو به طور دستی پیدا کنن شما می تونید افزونه غیر وابسته ای برای نقشه سایت داشته باشید . اینجانب دستگاه لیزر خودم طرفدار افزونه های متفاوت کوچک هستم که هر کدوم وظیفه خاص خودشون رو انجام میدن البته عمکرد دستگاه لیزر و عملکرد نقشه سایت XML دوچندان شبیه نیز هستن , این ها جزء مواردی هستن که داشتن همه امکان ها در یک پلاگین اثرگذار خواهد بود .

به حافظه داشته باشید که برگه پیکربندی پیشرفته رو در‌این بخش شفاف نمایید . همانگونه که توی ویدئوی قبلی به شما نشون دادم اکنون قادر میباشید نقشه وب سایت XML را تحت منوی Seo yoast ببینید . اجازه بدید بر روی اون کلیک کنیم تا به کاغذ تنظیمات بریم . مطمئن شید که‌این مورد فعال شده . اصولا همینه گزینه هایی برای استثنا کردن بعضا از پست ها یا طبقه بندی خاص و چه بسا پست های خاص وجود داره . اینجانب دوست دارم پست های رسانه ای رو مستثنی کنم , بر روی آیتم ذخیره تغییرات کلیک می کنیم .

کاری که حقیقتا می خوام در‌این نصیب انجام بدم نشون دادن ظواهر نقشه سایت دستگاه لیزر XML هست , بدین ترتیب می‌تونیم روی این دستگاه لیزر کلیک کنیم . من اون رو در پنجره جدید گشوده می کنم و این آیتم کلیه نقشه های سایت متفاوتی که ساخت شده رو نشون خواهد داد . این پست ها , صفحات و بعضی از پست های سفارشی رو برای سایت ساخت کرده . اذن بدید به بخش پست ها بریم می تونیم کلیه پست ها رو در نقشه سایت ببینیم می تونیم به عقب برگردیم و اطمینان حاصل کنیم که کلیه چیز در اینجا قرار داره بنابراین در صورتیکه مشکلی وجود داشته باشه می تونید چیزی که خزندگان می‌بینند رو ببینید .

در صورتی برخی از این ها خاکستری شفاف یا این که سیاه تیره باشن هشدار داده نمی شه , فقط دستگاه لیزر نشان میده شما آن رو دیده اید یا خیر . درحال حاضر می تونیم این رو ببندیم دستگاه لیزر و از این امکان شادمان و راضی باشیم . بعضا از افزونه های مربوط به نقشه وب سایت شما رو بدون چاره می کنن بعد از هر زمانی که مطلبی رو پست کردید نقشه وب سایت دستگاه لیزر رو آپ دیت فرمایید , این زمینه زمانبر می باشد این پلاگین همه چیز دستگاه لیزر رو در دور‌نما انجام می قریه . به این ترتیب ضروری نمی‌باشد مجدد به اون راز بزنید ; این عالیه!