یکسری فاکتوری که به نظرم دستگاه لیزر پاندا آنان را در منظر اول بررسی می‌کند :

سئو
محتوای بی کیفیت
Bounce Rate بالا
گرامر ضعیف ( شاید )
نسبت تبلیغات به محتوا
تعداد بالای لینک‌های ۴۰۴
CTR پایین به نسبت رقیبان ( نسبت کلیک به ازای مشاهده در نتایج جست و جو ) ( مطمئن نیستم )

بی تردید فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد البته این یک‌سری فاکتور مواقعی میباشند که بایستی در نگاه اولیه آن ها را بازبینی کرد .
با پاندا عمده آشنا شوید

پاندا یک الگوریتم با تاثیر در مرحله دامنه است
چه بسا تعدادی محتوای بی کیفیت می‌تواند منجر دستگاه لیزر افت بازدید کل سایت شود
گوگل به سایت‌هایی که محتوای دستگاه لیزر خیر و خوبی دارا هستند اعتماد میکند
بهینه‌سازی داخلی حیاتی است
سایت‌هایی که در یک منطقه عمل می کنند به نسبت سایت‌هایی که در خصوص کلیه چیز می‌نویسند ارجحیت دارا‌هستند

همانگونه که گفتم می بایست مجال بروز شدن آپدیت‌ها را با مجال افت دستگاه لیزر یا این که ارتقا ترافیک وبسایت خویش تطبیق دستگاه لیزر بدهید تا بدانید که وب سایت شما زیر تاثیر چه الگوریتمی است . البته توجه داشته باشید که ممکن است بعداز یک آپدیت بازدید تارنما شما ارتقاء داشته باشد چون مقررات پاندا را رعایت کرده بودید و سایرافراد با افت خود , دستگاه لیزر سبب ترقی شما شده اند .
یک‌سری گام تا رجوع و برگشت از پاندا
تولید محتوای کیفیت خوب

حتما باز هم با خودتان می گویید که «باز دعوا به یه جا رسید و این از محتوای با کیفیت گفت!» دستگاه CNC #59; ولی یادمان نرود که برخلاف تلاش‌ها و تکرارهای اشخاص متعدد درخصوص محتوای عالی هنوز خیلی‌ها رعایت نمی کنند و محتوای زرد و بی کیفیت در اختیار کاربرانشان قرار می دهند . نوشته‌ای که در هم اکنون آماده ساختن آن هستید بایستی برای یک سری کلمه حساس دارای ارتباط باصرفه شده باشد و برای کاربران نوشته شده باشد نه گوگل و جانوران دوست‌داشتنی‌اش . به هرحال تعداد بالای لغات یک متن می تواند به عنوان یک متن خوب تر در حیث گرفته شود . به عنوان مثال همین پستی که در درحال حاضر قرائت آن می باشید می‌توانست به جای توضیح دادن در زمینه‌ی هر قسمت , صرفا تیترش را بنویسد و از روی ان رد شود . پس یادمان باشد که یک کدام از فاکتورهای محاسبه کیفیت نوشته‌ها و به کل کیفیت یک وب سایت دستگاه لیزر تعداد کلمه ها هر ورقه آن است . دستگاه لیزر اما چالش‌هایی همچون سایت‌هایی که محتوای آن ها صوتی و چهره ای است پیش میاید که من هنوز نمی‌توانم لحاظ خاصی دراین باره بدهم . البته درصورتی که شما پیشنهادی دارید بی تردید در بخش ایده ها دستگاه لیزر عنوان کنید .
حذف محتواهای بی کیفیت

حال که در حالا ایجاد محتواهای خوب می‌باشید , شاید بد نباشد تا به گذشته نگاهی بیاندازیم و محتواهای رنگ زرد و بی کیفیت را از در بین ببریم . حین بازبینی صفحه ها سایتتان احتمالا بد نباشد سوال ها تحت را از خود بپرسید :

آیا این کاغذ به درد کاربران می‌خورد؟
آیا محتوای آن صدق دارد؟
در‌حالتی که قرار بود برای این متن مبلغی بگیرید , آیا کاربرانتان حاضر بودند بابتش پول بدهند؟ ( اساسا کاربران برای چیزهای عالی پول می‌‌دهند نه هرچیزی )

بعضی وقت ها می توانید با بررسی صفحه ها سایتتان , این صفحه ها بی کیفیت را پیدا نمایید . به عنوان مثال میتوانید در آمارگیرتان پیرو صفحاتی بگردید که بازدیدشان تحت ۱۰ بار در ماه گذشته بوده و یا می توانید آن صفحاتی که Bounce Rate بالایی دارا هستند را پیدا کنید و مشاهده کنید که مشکلشان چه میباشد . حتما یادتان باشد که بایستی صفحه های سایت را تحت عنوان یک استفاده کننده مشاهده کنید . اکنون که صفحه های غیرمفید را پیدا کردید , آنان‌را یا این که حذف کنید , یا این که با محتوای خوب بروزشان کنید و یا این که صفحاتی نظیر صفحه پشتیبانی , برگه تماس و . . که نیازی به حضور در نتایج جست‌وجو ندارند را Noindex نمائید .
حواستان به محتواهای تکراری باشد

محتواهای تکراری میتوانند سبب افت تارنما شما بشوند . در حالتی‌که محتواهایی دارید که از تعدادی آدرس متفاوت قابل دسترس دستگاه لیزر است , بایستی آنها را تبدیل به صرفا یک URL و آدرس فرمایید . نگذارید که یک محتوا از تعدادی لینک و پیوند متعدد قابل دسترس باشد .

محتوای کپی دارید؟ قرار کمبود جوک کنید! همین حال محتواهای کپی را از بین ببرید . یوزرها در شرایطی که نیاز به محتوای تکراری دستگاه لیزر داشتند , در به عبارتی منبع محتوا را می‌خواندند و نیازی فقدان که وارد تارنما شما شوند .