چرا برای سئوی وردپرس به AMP نیاز داریم؟

بیشتر روزها اینجانب یک کدام از وبسایت های محبوبم رو در حین نهار نظارت می کنم . دوست دارم مقالات , اخبار و کامنت ها رو ببینم با این‌که سایتی رو دوست دارم , هر وقتی که بر روی لینکی کلیک می کنم تا تبی رو در مرورگر گشوده کنم , موارد زیادی بر روی کاغذ از تبلیغات , نظرسنجی ها دستگاه لیزر و ابزارک ها وجود داره که باعث کند شدن مرورگر من می شه . در اضافه موارد که کاری از دستم بر نمیاد بدون چاره می احساس یک یا تعدادی ثانیه درانتظار بنشینم .

امروزه سرعت پردازنده‌ها بسیار شده , اما ما چیزهای متعددی بر روی سایت‌های دستگاه لیزر خویش قرار می‌دیم . هنوز هم آبادی ها تارنما دستگاه لیزر وجود داره که سرعت اون ها علی الخصوص بر روی گوشی کنده . گوگل پژوهش هایی رو انجام داده حدود 53 درصد از اشخاص سایتی رو که نتونه در پهنا سه ثانیه بارگذاری بشه رخنه‌ می کنند . به همین خیال و خاطر گوگل یک پروژه نوشته گشوده جدید به اسم AMP تولید کرده , این دستگاه لیزر آیتم به معنای شتاب دهنده صفحه ها موبایلی ( Accelerated Mobile Pages ) است . این پروژه زیر مجموعه ای از HTML درنظر گرفته میشه که ارسال موارد مضاعف آرام به مرورگر شما رو محدود می کنه .

با AMP بعضا از وبسایت ها ارتقاء 4 برابری در سرعت رو تجربه کرده اند که مضاعف شگفت انگیز می‌باشد . این جور ارتقا دستگاه لیزر سرعت شغل های متعددی نظیر ارتقاء نرخ تبدیل سایت های تجارت الکترونیک رو در پی خواهد داشت .

یکسری نمونه در این صفحه مشاهده میکنید به Yoast برید و راس کمک رو باز نمایید بعد از آن به بخش Knowledge Base برید و چیزی در اون تایپ نمایید . مشاهده می‌کنید که ورژن AMP اون بار گذاری می شه . صاحبان یوست می خوان صفحه تا جایی که ممکنه تخت‌گاز لود بشه . اگه به نسخه کامل این پست بلاگی در سایت یوست بریم , متوجه میشیم که چیزهای زیادی بر روی این صفحه وجود داره . در‌این صفحه طبقه بندی ها , برچسب ها , گزینش ایمیل و موارد فراوان دیگری وجود داره . ولی ورژن AMP این صفحه زیاد معمولی است . تنها موردها اضطراری در اون نشان داده می شه .

اکنون AMP یک ضرورت نیست و دستگاه لیزر شما بدون چاره نیستید از اون استفاده فرمائید ولی گوگل مدام پیرو ارتقا سرعت بوده و اون را ترجیح می روستا . گوگل هیچ چیزی رو به صورت قانونی اعلام نکرده ولی به احتمال دوچندان در آتی مزایایی درباره ی استعمال از AMP برای سئوی وب سایت ها وجود خواهد داشت . در بیش تر موردها تنظیمات وبسایت برای AMP فراوان ساده می‌باشد , دستگاه لیزر شما می تونید اون رو تحت عنوان افزونه دستگاه لیزر نصب کنید و یک‌سری تنظیم ساده رو انجام بدید . اینکار ارزشش رو داره!