ساختارهای تأثیرگذار بر دستگاه لیزر در موبایل

در این ساختار , صرف حیث از دستگاه قضیه بهره ی استفاده کننده , کد HTML ثابتی برای URL ثابت به عمل برده می گردد . به عبارت ساده خیس , هنگامی کاربری از وبسایت شما بازدید می کند , چه از طریق موبایل وارد شود و چه از روش دسکتاپ , کد HTML و URL ثابتی برای وی بار گذاری می‌شود . تنها تفاوتی که استفاده کننده , هنگام به کار گیری از این دو دستگاه تجربه می کند , شیوه ی اکران سایت است . Responsive web design از مدیا کوئری CSS3 استعمال می نماید تا ظاهر وبسایت را به صورت متفاوتی , مبنی بر صفحه ای که اکران داده میشود , رندر کند . دستگاه لیزر این ساختار از fluid grid برای اینکه روی کلیه ی دستگاه ها دستگاه لیزر پاسخ بدهد , استفاده می کند مانند تارنما اوکس گروه . oxteam

مزایا معایب
ارتقا اختیارات مساله مربوط به افزایش سرعت و عملکرد دستگاه لیزر
نگهداری آسانتر نیاز به پباده سازی مجدد
عدم نیاز به تکرار محتوا محدودیت درتنوع آنچه ارائه می دهید
اجرای یک تلاش برای تمامی ی دستگاه ها –
عدم نیاز به redirect کردن – –

این ساختار , ساختاری است که گوگل توصیه می کند , اما عوامل مختلفی را بایستی درخصوص آن در نظر گرفت تا به شایسته ترین صورت با نیازها و اخلاق مخاطب هماهنگ باشد .
DYNAMIC SERVING کارایی پویا

وب سایت های موبایلی که به شیوه ی پویا یا دینامیک کار می نمایند , صرف حیث از دستگاهی که در دستگاه لیزر آن سناریو داده می‌شوند , از یک URL ثابت منفعت می کنند البته HTML مورد استعمال از آنها بسته به دستگاهی که تارنما در آن سناریو داده می شود , گوناگون است . مانند وب سایت TripAdvisor :

مزایا معایب
تجربه ی مثبت کاربر موبایلی از بازدید سایت افزایش هزینه های حفظ

افزایش اختیارات نیاز به دو نوع اجرا : گوشی و تبلت
عدم محدودیت در تنوع آنچه ارائه می دهید اجرای پیچیده/چند مرحله ای
اجرای یک عملکرد برای همگی ی دستگاه ها –
عدم نیاز به تکرار محتوا –
SEPARATE URLS نشانی های اینترنتی جداگانه

درین ساختار , سایت شما در دستگاه های مختلف برای هر URL , با HTMLهای مستقل فعالیت می کند . کاربری که از تارنما دستگاه لیزر شما بازدید می نماید تشخیص داده میگردد و یک ریدیرکشن redirection رخ میگیرد تا استفاده کننده را به URL مناسب سوق دهی کند . بنابراین محتوا برای هر دستگاه به رویه ای دلخواه و با صرفه سازی شده اکران دستگاه لیزر داده می شود . به مثال تحت از سایت Next اعتنا فرمائید :

مزایا معایب
تجربه ی مثبت کاربر موبایلی از بازدید وب سایت کاهش اختیارات دستگاه لیزر
راحتی در اجرا افزایش مخارج نگهداری
عدم محدودیت در تنوع آنچه ارائه می دهید صرف انرژی اکثر برای ایندکس کردن و crawling
– نیاز به تکرار محتوا دستگاه لیزر
– نیاز به دو نوع اجرا : تلفن همراه و تبلت