راهنمای ساخت Sitemap و معرفی آن دستگاه لیزر به گوگل از روش ابزار Google Webmaster tools

بهینه سازی وبسایت در موتورهای جستجو ( دستگاه لیزر )

جهت ایندکس کردن با صرفه وبسایت بوسیله کاوش گر گوگل دستگاه لیزر و یا تغییرات ایندکسینگ میتوان از امکانات متفاوت Webmaster Tools گوگل به ملازم فایل sitemap تولید شده برای وب سایت خود استفاده و یا میتوان از پوشه robot . txt دسترسی موتورهای گوناگون را به صفحات وبسایت دستگاه لیزر شما که از حیث امنیتی و جايگاه حساسیت متعدد می باشند محدود و در اختیار گرفتن نمود دستگاه لیزر . این فرمان یاری شایانی در در اختیار گرفتن پهنای باند مصرفی هنگام ایندکس شدن صفحه های بوسیله موتورهای متفاوت مانند ( Google , yahoo , bing ) دارااست . در ذیل مراحل هر یک دستگاه لیزر به صورت جدا شرح داده شده‌است .

جهت ایندکس کردن با صرفه وبسایت خویش بوسیله کاوشگر گوگل , میتوان با استفاده از keyword هایی متناسب دستگاه لیزر با محتوای سایت دستگاه لیزر شما و سپس استفاده از sitemap های ساخت شده با پسوند XML به‌این کلیدی به وقوع پیوستن داد . روند عمل به شرح پایین است :

آغاز با مراجعه به وب سایت هایی مانند www . xml – sitemaps . com مبادرت به ساخت یک Sitemap بدون پول برای وب سایت خویش کرده و بعد sitemap ساخت شده دستگاه لیزر در قالب XML را اخذ نمائید و شاخه حیاتی سایت خویش ( داخل فایل wwwroot ) قرار دهید .

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید با واردکردن نشانی و در نهایت فشار دادن دکمه ی Start نقشه ی وبسایت ما فراهم شده و میتوانیم در روت اساسی وب سایت خود آپلود کنیم .
ساخت نقشه وبسایت

ایجاد نقشه وبسایت

در مرحله آن‌گاه وارد Google خرید دستگاه لیزر , Tools شده و با اکانت خود وارد شده و بر روی گزینه “ Add property ” مطابق صورت زیر کلیک فرمائید .

اضافه کردن سایت دستگاه لیزر در اینترنت مستر تولز

آن‌گاه در تراز آنگاه پس از تایید مالکیت دامین به وسیله شما برگه ای مثل تحت ظواهر خواهد شد که بر روی Crawl کلیک فرمائید .

بهینه سازی سایت در موتور جست و جو

در منویی که گشوده می‌شود بر روی گزینه ی Site Map کلیک فرمایید مثل تصویر ذیل :

با صرفه سازی تارنما

و مطابق صورت زیر بر روی add/test sitemap کلیک نمایید و آدرس sitemap مو جود در فولدر wwwroot خود را وارد نمائید .

بهنه سازی وب سایت


بعد از Submit می‌توانید sitemap های خویش را مشاهده فرمایید .

بعد بایستی به بازه زمانی ۲ – ۳ روز شکیبایی کنید تا سایت شما به طور تماما بهینه بوسیله موتور جستجوی گوگل ایندکس شود .

در شرایطی‌که در بهینه سازی وب سایت شما کمکی کرده ایم تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید قدردان