دستگاه لیزر

عموم براین باورند که بک لینک‌های no follow ارزش وبسایت لینک و پیوند دهنده را به سایت دریافت کننده لینک و پیوند انتقال نمی‌دهد و هیچ تاثیری در رتبه‌بندی نتایج جستجو موتورهای جستجوگر ندارند . البته بک لینک و پیوند no follow دارای فواید زیادی هستن که بعضا از آنان را اسم می بریم :

آن ها تنوع بک لینک وبسایت شمارا بیش تر می کنند .
سایت‌هایی ( سایت‌هایی که بک لینک no follow می دهند ) معمولا دارای محبوبیت بالایی هستند . آنها منبع ترافیک سایت خویش می‌باشند . هنگامی که شما بک پیوند no follow از این سایت ها بدست می‌آورید , احتمال خوبتر شدن ترافیک وب سایت ( از روش کلیک بر روی بک پیوند به وسیله بازدید کنندگان ) دستگاه لیزر را خواهید داشت . این ترافیک جدا از موتورهای جستجو گر است ( منبع ترافیک وبسایت خود را اکثر کردید ( .
اگرچه اثبات نشده است , اما سایت‌های no follow احتمالا سبب ساز ساخت سیگنال لینک و پیوند ارگانیک در موتورهای کاوش شود , در نیتجه درجه بهتری در نتایج کاوش به وب سایت شما وابستگی میگیرد . چنانچه شما بخواهید توسط سایت‌های ایجاد بک لینک و پیوند برای سایت خویش بک لینک و پیوند بسازید , شما به احتمال فراوان همگی بک لینک‌های no follow را حذف خواهید کرد . بدین ترتیب , داشتن بک پیوند no follow آرم بک لینک طبیعی است .

وقتی که شما لینک و پیوند nofollow اخذ می کنید , تحت عنوان یک استفاده کننده متوجه تغییر‌و تحول خاصی نخواهید شد , ولی در‌حالتی که به کد پیوند دقت نمائید , تغییر و تحول کوچکی در آن می بینید .

به کد “ rel= ” nofollowدر ذیل اعتنا فرمائید . این کد به گوگل می فهماند که‌این لینک را نباید در PageRank استفاده کند . در واقع , این کد به گوگل اطلاع میدهد که نباید به‌این پیوند اعتماد کند و آن را برای درجه بندی به حساب بیاورد . در نتیجه , لینک و پیوند های nofollow تاثیری در رنکینگ گوگل ندارند .
oxteam

دلیل استفاده یک تارنما از کد nofollow مرتبط با موقعیتی میگردد که در آن , مدیریت تارنما بجهت تعدد لینک ها در کاغذ , در دست گرفتن و مدیر آنها‌را از دست میدهد . به عبارت دیگر , آنها نمیخواهند مهر تایید خود را بر روی اینترنت سایتی بزنند که هیچ اطلاعی از اعتبار آن ندارند . استفاده از لینک nofollow متداول خیس از آنچیزی است که شما تصور میکنید . دستگاه لیزر در تحت می توانید مکان های متداول استفاده از کد nofollow را ملاحظه کنید :

قسمت دیدگاه های بلاگ دستگاه لیزر
مطالب و پُست های فروم ها
قسمت نظرها کاربرانِ میهمان
صفحه ها قابل دستکاری ویکیپدیا
صفحۀ Yahoo! دستگاه CNC
امضا مو جود در مطالب کاربران میهمان دستگاه لیزر

کاربران می توانند به راحتی لینک و پیوند های خویش را در هر یک از این مکان ها استعمال نمایند و به علت حجم مضاعف پیوند های ثبتی , محاسبه تک تک لینک و پیوند ها عاقلانه به نظر نمیرسد . بدین ترتیب برای این‌که اسپمر ها نتوانند از این وضعیت سوء به کار گیری نمایند , مدیران وب سایت ها ترجیح می دهند خصوصیت nofollow را به پیوند های ارسالی کاربران اعمال کنند .

یک کدام از دیگر از کاربرد های لینک های nofollow برای هدف ها تبلیغاتی ( پیوند هایی که بایت قرارگیری شان در یک وبسایت , پول دریافت شده است ) هست . براین اساس , در حالتی‌که شما یک بنر تبلیغاتی در یک سایت اجاره نموده اید که به وبسایت شما لینک شده است , گوگل می گوید که می بایست لینک آن بنر , nofollow باشد تا این پیوند تبلیغاتی تاثیری در PageRank سایت تبلیغ شده , نداشته باشد . ادله این فعالیت این است که گوگل می گوید پیوند های تبلیغاتیِ خریداری شده نباید تاثیری بر نتایج اُرگانیک یک وب سایت داشته باشند .

اخیراً گوگل این قانون خویش را برای لینک و پیوند های مو جود در دستگاه لیزر پُست های خبرها , مقاله ها , فهرست های راهنما و پُست های ریپرتاژ توسعه و گسترش داده است . موردها ذکر شده , دستگاه لیزر مکان هایی می باشند که منفعت از لینک و پیوند nofollow در آن‌ها سفارش می شود .

شما می بایست بدانید لینک و پیوند هایی که به صورت nofollow به اشتراک گذارده میگردند مثل لینک و پیوند های مستقیم در مرتبه بندی و نتایج اُرگانیک اینترنت سایتتان اثر گذار نیستند . گفته های بالا بدین مضمون‌ نمیباشد که لینک و پیوند های nofollow بی ارزش اند . به هر حال , کابران ساده هیچوقت متوجه nofollow دستگاه لیزر بودن لینک و پیوند های نمی شوند و احتمال دارد واقعاً بر روی لینکتان کلیک کنند و به سایت شما مراجعه نمایند . دستگاه لیزر می توانایی اعلام‌کرد این ویژگی , نکتۀ مثبت تبلیغات اینترنتی است . با این حال شما می بایست تمام کارایی خویش را بکنید تا اکثر پیوند های وب سایتتان nofollow نباشد تا توسط دستگاه لیزر یوزرها و گوگل دنبال شود .