دستگاه لیزر

عموم براین باورند که بک لینک‌های no follow ارزش وبسایت پیوند دهنده را به وب سایت دریافت کننده لینک و پیوند انتقال نمی‌دهد و هیچ تاثیری در رتبه‌بندی نتایج جستجو موتورهای کاوش گر ندارند . البته بک لینک no follow دارنده فواید متعددی هستن که بعضا از آنها را اسم می بریم :
آنان تنوع بک پیوند سایت شمارا بیش تر میکنند .
سایت‌هایی ( سایت‌هایی که بک لینک و پیوند no follow می دهند ) معمولا دارای محبوبیت بالایی می باشند . آنها منبع ترافیک سایت خود هستند . وقتی که شما بک پیوند no follow از این تارنما ها بدست می آورید , احتمال خوبتر شدن ترافیک سایت ( از طریق کلیک بر روی بک پیوند بوسیله بازدید کنندگان ) دستگاه لیزر را خواهید داشت . این ترافیک غیر وابسته از موتورهای کاوش گر است ( منبع ترافیک سایت خود را بیشتر کردید ( .
اگر چه ثابت نشده است , البته سایت‌های no follow شاید سبب ایجاد سیگنال پیوند ارگانیک در موتورهای جستجو شود , در نیتجه جايگاه بهتری در نتایج کاوش به سایت شما تعلق می گیرد . در صورتی‌که شما بخواهید توسط سایت‌های ساخت بک لینک برای سایت خویش بک لینک بسازید , شما به احتمال فراوان همگی بک لینک‌های no follow را حذف خواهید کرد . بنابراین , داشتن بک لینک و پیوند no follow آرم بک پیوند ارگانیک است .

هنگامی که شما پیوند nofollow دریافت می کنید , تحت عنوان یک استفاده کننده متوجه تغییر‌و تحول خاصی نخواهید شد , البته در‌حالتی که به کد پیوند اعتنا فرمایید , تغییر و تحول کوچکی در آن می‌بینید .

به کد “ rel= ” nofollowدر تحت دقت فرمائید . این کد به گوگل می فهماند که این لینک را نباید در PageRank به کار گیری کند . در واقع , این کد به گوگل اطلاع می‌دهد که نباید به‌این لینک اعتماد نماید و آن را برای جايگاه بندی به حساب بیاورد . در سود , پیوند های nofollow تاثیری در رنکینگ گوگل ندارند .
oxteam

ادله سود یک وبسایت از کد nofollow مربوط به موقعیتی می‌شود که در آن , رئیس سایت به جهت تعدد لینک و پیوند ها در ورقه , در اختیار گرفتن و مدیریت آنان‌را از دست میدهد . به عبارت دیگر , آنان نمیخواهند مهر تایید خویش را بر روی وب سایتی بزنند که هیچ اطلاعی از اعتبار آن ندارند . استعمال از لینک nofollow همگانی تر از آنچیزی است که شما تصور میکنید . دستگاه لیزر در زیر میتوانید مکان های مرسوم سود از کد nofollow را مشاهده کنید :

قسمت بینش های وب لاگ دستگاه لیزر
مطالب و پُست های فروم ها
نصیب نظرها کاربرانِ مهمان
صفحات قابل دستکاری ویکیپدیا
صفحۀ Yahoo! دستگاه لیزر روتک
امضا جانور در مطالب کاربران میهمان دستگاه لیزر


کاربران می‌توانند به راحتی لینک و پیوند های خود را در هرمورد از این مکان ها سود نمایند و به دلیل حجم بسیار لینک و پیوند های ثبتی , محاسبه تک تک لینک و پیوند ها عاقلانه به نظر نمیرسد . بنابراین برای اینکه اسپمر ها نتوانند از این وضعیت سوء استفاده نمایند , مدیران سایت ها ترجیح میدهند ویژگی nofollow را به پیوند های ارسالی کاربران اعمال نمایند .

یک عدد دیگر از کاربرد های لینک های nofollow برای هدف ها تبلیغاتی ( پیوند هایی که بایت قرارگیری شان در یک وبسایت , پول دریافت شده است ) میباشد . به این ترتیب , در‌صورتی‌که شما یک بنر تبلیغاتی در یک سایت اجاره نموده اید که به وبسایت شما پیوند شده است , گوگل می‌گوید که باید لینک و پیوند آن بنر , nofollow باشد تا این لینک و پیوند تبلیغاتی تاثیری در PageRank وب سایت تبلیغ شده , نداشته باشد . استدلال این فعالیت این است که گوگل می گوید پیوند های تبلیغاتیِ خریداری شده نباید تاثیری بر نتایج اُرگانیک یک وبسایت داشته باشند .

اخیراً گوگل این ضابطه خویش را برای لینک های جان دار در دستگاه لیزر پُست های خبر‌ها , مقاله‌ها , فهرست های راهنما و پُست های ریپرتاژ گسترش داده است . موردها ذکر شده , دستگاه لیزر مکان هایی می‌باشند که استفاده از لینک nofollow در آن ها توصیه میشود .

شما بایستی بدانید لینک و پیوند هایی که به صورت nofollow به اشتراک گذارده می شوند نظیر لینک و پیوند های بی واسطه در رتبه بندی و نتایج اُرگانیک وب سایتتان اثرگذار نیستند . گفته های بالا به‌این معنا وجود ندارد که لینک و پیوند های nofollow بی قیمت اند . در هر حال , کابران عادی هرگز متوجه nofollow دستگاه لیزر بودن لینک و پیوند های نمی‌شوند و احتمال دارد واقعاً بر روی لینکتان کلیک کنند و به وب سایت شما مراجعه کنند . دستگاه لیزر می توان بیان کرد این ویژگی , نکتۀ مثبت تبلیغات اینترنتی است . با این وجود شما می بایست تمام عملکرد خود را بکنید تا بیشتر لینک و پیوند های اینترنت سایتتان nofollow نباشد تا توسط دستگاه لیزر کاربران و گوگل دنبال شود .